Милош Окука рођен је 2. августа 1944. године у Поријама код Улога (источна Херцеговина). Био је професор Филозофског факултета у Сарајеву, а од 1992. године стално је запослен на Институту за словенску филологију Универзитета у Минхену.
Заједно са Јосипом Баотићем, Милошем Ковачевићем и Чедомиром Ребићем аутор је четири уџбеника српскохрватског језика за гимназије и средње школе у Босни и Херцеговини (Сарајево, 1988–1992). Дуго година био је главни и одговорни уредник Књижевног језика.
Окука је аутор преко 200 научних и стручних радова на српском, пољском, немачком и енглеском језику објављеним у часописима и новинама бивше Југославије, Немачке, Аустрије, Швајцарске и Пољске.
За научни рад добио је награду Града Сарајева 1985. године, награду „Сава Мркаљ“ СКД „Просвјета“ из Загреба 2014. и награду Павла и Милке Ивић 2014. године.
НА ПУТЕВИМА СТАНДАРДИЗАЦИЈЕ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И УСВАЈАЊА ВУКОВОГ ЈЕЗИКА И ПРАВОПИСА Књига проф. Милоша Окуке На путевима стандардизације српског језика и усвајања Вукова језика и [...]
Наш сајт користи колачиће који служе да побољшају ваше корисничко искуство, анализирају посете сајту на сајту и приказују адекватне рекламе одабраној публици. Посетом овог сајта, ви се слажете са коришћењем колачича у складу са нашом Политиком приватности.