Жудећи за Ољом

Шифра производа: 30593
Жудећи за Ољом
Број страна / Повез / Писмо:
824 / Тврд / Ћирилица
Димензије: 14 × 21 cm
ИСБН: 978-86-515-1996-6
Година издавања: 2022.
Издавач / Суиздавач: Издавачка кућа Прометеј

Цена: 2,200.00 RSDЦена са попустом: 1,870.00 RSD

Космополитски роман за сва времена

Осамдесетих година прошлог века, Одила и Селестен де Керневел срећу незаборавне људе и жене током две године свог понекад опасног путешествија на три континента. Он је француски аристократа, а мајка његове деветогодишње ћерке умрла је сат после рођења детета. Њихов најважнији циљ је да издејствују помиловање од совјетских власти за Ољу Наратовну која чами у затвору на Волги.

Оља је прелепа песникиња руско-татарског порекла, која је понекад радила као колгерла да би помогла својој сиромашној баки. Храброст и интуиција воде оца и ћерку до подељеног Берлина, у Јерусалим и на врх Мојсијеве горе, као и до острвца у Јужној Африци под апартхејдом на коме је заточен Нелсон Мандела. Уз рику дивљих животиња у парку Кругер, путници добијају мистериозно обећање од совјетских агената да ће помоћи у ослобађању Оље, што ће можда довести све њих у велику опасност.

У големом домашају романа, који грли планету од смарагдног Бајкалског језера у Сибиру до Рта добре наде и мореуза посутог сантама између јапанског Хокаида и совјетског Сахалина, ћерка и отац сазревају заједно, као што то чини љубав Оље и Селестена.

„У овој грандиозној, мајсторски написаној, модерној Одисеји, „Оди” и „Сел” су неодољив пар који свуда својом осећајношћу успева да отвори тајна врата”. – Marie-Thérèse Frey

О ПИСЦУ

Владимир Конечни је рођен у Београду. Завршио је (стару) Другу београдску гимназију и Филозофски факултет Београдског универзитета. Од најмлађих дана пише приповетке и песме, али дуго објављује искључиво поезију – прво на српском, а касније и на енглеском и француском. У песничком домену, Прометеј је јануара 2013. године објавио књигу Конечног под насловом Видим – педесет одабраних песама (http://vladimirkonecni.net/books/VIDIM.pdf).

 

Владимир Конечни

Рођен у Београду, Владимир Конечни је српског, аустријског и чешког порекла. Он је песник, писац драмских текстова и аутор многих новела.

Од ране младости пише на три језика и објављује у Србији, европским земљама и САД. Бави се уметничком фотографијом, самосталним изложбама у Београду, Калифорнији и другде.

Од 1973, кад је докторирао когнитивну психологију на Универзитету у Торонту, Конечни је редовни професор на Калифорнијском универзитету. Одржао је предавања о својим истраживањима на скоро две стотине универзитета на свим континентима и добитник је изузетно значајне Гугенхајмове награде за истраживања у Бразилу и Папуи.

Конечни је од раног детињства заљубљен у планине, морску воду и шах. Као двогодишњак је уз помоћ мајке и две тикве научио да плива у Дубровнику, а са родитељима се као шестогодишњак пео на Копаоник и Триглав. Као десетогодишњака, отац, професор интерне медицине, једва га је извлачио из задимљених просторија, а „Глига”, велемајстор Глигорић, му је постао пријатељ.

Играо је „шуге” под сплавовима на Сави и редовно пливао на Локрум. Док није постао кратковид, био је ватерполиста, а касније урањао у огромне таласе у Калифорнији – што чини и сада! Увек су га фасцинирали чудни географски облици близу водених маса, нарочито ртови.

Додај рецензију

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.


  1. :

    Ako želite pročitati knjigu punu avantura, putovanja ali i velike ljubavi i povezanosti izmedju oca i ćerke, onda je ovo zasigurno knjiga koju ćete želeti pročitati. Knjiga je zaista interesantna i uzbudljiva, ali i veoma poučna. Što dalje koračaju kroz avanturu i potragu za Oljom, otac i ćerka sve više sazrevaju i učvršćuju svoj odnos. Knjiga je zaista lepa i vredna čitanja.