Лара Посон

Лара Посон је рођена у Лондону, граду који је напустила са шеснаест година, преселивши се у један засеок у Сомерсету. Провела је значајан део живота у  Абиџану, Акри, Бамаку, Јоханесбургу, Луанди и у једној гостионици у Приморским Алпима.

Данас поново живи на ивици североисточног Лондона. Ауторка је три књиге: n the Name of the People: Angola’s Forgotten Massacre, This Is The Place To Be и Spent Light. Њена књига Spent Light (CB Editions), појавила се у јануару 2024. године. У октобру исте године нашла се на ужем избору за награду The Goldsmiths Prize 2024.

Освојила је друго место за награду Royal Africa Society Book of the Year 2015, нашла се на дугој листи за The Orwell Prize 2015, као и у ужем избору за награду Bread & Roses Award за радикално издаваштво 2015. и награду за политичку књигу године (Political Book Awards) за најбољу по-литичку књигу године 2015.

Између 1996. и 2007. године Лара Посон је радила као новинарка, углавном за BBC World Service. Живела је и путовала широм Анголе, Обале Слоноваче, Малија и Гане, а такође је извештавала из Намибије, Етиопије, Буркине Фасо, Нигера и Сао Томе и Принсипеа.

Потрошена светлост
Потрошена светлост: Однос челичности предмета и крхкости тела У тренутку док размишља о добијеном тостеру, у кухињу једне жене, нахрупљује читав свет у свој својој [...]